Suitsugaas-/vesi-soojusvaheti kondensatsioonisoojuse ärakasutamiseks, küttekateldele 80 kuni 6.600 kW

Kasvavad kütusehinnad on keskmiste- ja suurte katelde kasutajatel üha suurema tähelepanu all. Kuna kondensatsiooni soojuse ärakasutamine keskmiste- ja suurte katelde juures annab märkimisväärset tulemust siis on see tehnika võitmas üha suuremat tähendust.

Suurtele süsteemidele – või kui järelpaigaldus olemasolevale katlale on võimalik – siis võetakse suitsugaas-/vesi-soojusvaheti eraldi seisvana kasutusele. Seal toimub suitsugaaside edasine mahajahutamine, nii et veeaur kondenseerub. Ära kasutatav kondenseerumisel eralduv soojus ja madalad suitsugaaside temperatuurid suurendavad märgatavalt kasutegurit. Norm-kasutegur võib tänu kasutusele võetavale Vitotrans 300 suitsugaas-/vesi-soojusvahetile maagaasi kasutamisel kuni 12% ja kütteõli kasutamisel kuni 7% paraneda.

Eelised esmapilgul:

 • Suur kasutuskindlus ja pikk tööiga tänu korrosioonikindlale roostevabale terasele. Roostevaba teras 1.4571 on mõeldud kasutamiseks gaasi korral ja lühiajaliselt ka kasutamiseks kütteõliga EL, roostevaba teras 1.4539 on mõeldud pikaajaliseks kasutamiseks kütteõliga EL.
 • Kompaktne ehitusviis – ruumi kokkuhoidvalt otse katla taha paigaldatav.
 • Lihtsad hüdraulilised ühendused – valikuliselt võib kogu küttevee või kondenseerumise optimeerimiseks osalised-veehulgad läbi Vitotrans 300 juhtida.
 • Vitotrans 300 suitsugaas-/vesi-soojusvaheti koos – Inox-Crossal-küttepinnaga kateldele 80 kuni 1750 kW
  – Inox-Tubal-küttepinnaga kateldele 1860 kuni 6600 kW.
 • Püstiselt paigaldatud Inox-Crossal- ja Inox-Tubal-küttepinnad  tagavad hea töökindluse ja pika kasutusea.
  – tänu vertikaalselt paiknevatele suitsukäikudele saab kondentsvesi häirimatult alla voolata ja nii hoitakse ära kondetsi uus aurustumine.
  – roostevabast terasest siledad pinnad tagavad hea isepuhastuseffekti.
 • Kiire soojusülekanne ja suur kondenseerumine tänu
  – soojusvaheti pindadele, mis suitsugaaside voolu intensiivselt keerutavad,
  – vastuvooluprintsiibile katlavee ja suitsugaaside vahel
 • Vitotrans 300 suitsugaas-/vesi-soojusvahetile ettenähtud neutralisatsiooniseadmed.